Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι στο κατάμεστο ΟΑΚΑ στον «τελικό» πρόκρισης

Η ώρα της αλήθειας έφτασε για Παναθηναϊκό που κατάφερε να ξαναφέρει τη σειρά στο OAKA και πλέον θέλει να πανηγυρίσει στο Game 5 σφραγίζοντας την επιστροφή του σε Final-4 της Euroleague.

Οι πράσινοι, οι οποίοι πέρσι είχαν τερματίσει 17οι στην κανονική περίοδο, ειδαν το extreme makeover του περασμένου καλοκαιριού να αποδίδει καρπούς κατακτώντας τη 2η θέση και παρόλο που η Μακάμπι αποδείχθηκε για μία ακόμη φορά σκληρό καρύδι (έκανε το μπρέικ στο πρώτο ματς της σειράς των play offs) οι παίκτες του Αταμάν απάντησαν στο Game 4 ισοφαρίζοντας σε 2-2 και αποκτώντας το δικαίωμα να παίξουν τον τελικό στο σπίτι τους…

Το ΟΑΚΑ θα είναι ασφυκτικά γεμάτο και σ’ αυτό το ματς καθώς τα εισιτήρια εξαντλήθηκαν σε ελάχιστα λεπτά αν και όπως τόνισε ο Εργκίν Αταμάν: «Στη διάρκεια της σεζόν έχουν κερδίσει μεγάλα παιχνίδια στο ΟΑΚΑ, απέναντι σε πολλές μεγάλες ομάδες. Και η Μακάμπι είναι μία από αυτές. Οπότε για να νικήσουμε οφείλουμε να παίξουμε στο 100%.»

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους προηγούμενους αγώνες:
23/4 Παναθηναϊκός AKTOR-Mακάμπι Τελ Αβίβ 87-91

25/4 Παναθηναϊκός AKTOR-Mακάμπι Τελ Αβίβ 95-79

30/4 Mακάμπι Τελ Αβίβ-Παναθηναϊκός AKTOR 85-83

7/5 Παναθηναϊκός AKTOR-Mακάμπι Τελ Αβίβ (21:15)

Διαιτητές του αγώνα θα είναι οι Ίλιγια Μπελόσεβιτς (Σερβία), Εμίν Μόγκουλκοτς (Τουρκία) και ο Μεντί Ντιφαλά (Γαλλία).

Be the first to comment on "Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τη Μακάμπι στο κατάμεστο ΟΑΚΑ στον «τελικό» πρόκρισης"