Premier League, Νιούκαστλ – Γουέστ Χαμ 4-3: Απίθανη ανατροπή με επιστροφή από το 1-3 – Δείτε τα γκολ

Με μία αδιανόητη ανατροπή από τη Νιούκαστλ ξεκίνησε η 30ή αγωνιστική της Premier League. Μέχρι το 77΄ η Γουέστ είχε επιβάλλει το νόμο της στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» και με το υπέρ της 3-1 έδειχνε ότι είχε «εξασφαλισμένη» τη νίκη. Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν είχε πει την τελευταία τους λέξη και με ήρωα τον Μπαρνς, που μπήκε αλλαγή στο 67΄ και σκόραρε δύο φορές, έφεραν τα πάνω κάτω και με το τελικό 4-3 μπήκαν ξανά σε… τροχιά Ευρώπης.

Οι «ανθρακωρύχοι» με αυτό τον τρόπο έμειναν αήττητοι για 5ο σερί ματς απέναντι στα «σφυριά» (2-3-0). Άνοιξαν το σκορ με το πέναλτι του Ίσακ στο 6ο λεπτό, αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο τα «σφυριά» έφεραν τα πάνω κάτω και στο ξεκίνημα του δεύτερου με το γκολ του Μπόουεν, έδειχναν να «κλειδώνουν» το «τρίποντο».

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ 4-3 (6΄ πεν, 77΄πεν. Ίσακ, 83΄, 90΄+1 Μπαρνς – 21΄ Αντόνιο, 45΄+10 Κούντους, 48΄ Μπόουεν)