(ΦΩΤΟ) Ο Απόλλωνας ηττήθηκε 74-63 από το Περιστέρι

Με 74-63 ηττήθηκε ο Απόλλων από το Περιστέρι στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Basket League που δυστυχώς συνεχίζει να βυθίζεται.

Στην τρίτη θέση εδραιώνεται το Περιστέρι Bwin. Η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και έφυγε με το διπλό (63-74) από την Πάτρα κόντρα στον Απόλλωνα. Έτσι πήγε στο 13-7, βυθίζοντας τον Απόλλωνα Πάτρας στο 3-17.

Για τους νικητές ο Τόμπσον είχε 14 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ από την άλλη πλευρά για το σύνολο του Χριστόπουλου ο Όσμπορν είχε 18 πόντους και 9 ριμπάουντ, αλλά δεν ήταν αρκετοί. Το Περιστέρι έχει μπροστά του το κρίσιμο ματς με τη Χάποελ Ιερουσαλήμ για το BCL στις 13/3. Ο Ράγκλαντ αγωνίστηκε για μόλις 2:13 λεπτά, αφού πήρε ανάσες λόγω και του κρισιμότατου ματς με τη Χάποελ την Τετάρτη.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 27-34, 43-58, 63-74

ΝΙΚΗΣΕ ΓΙΑΤΙ: Το Περιστέρι είχε 20 ασίστ αντί 11 του Απόλλωνα, υποχρέωσε τους γηπεδούχους να σουτάρουν με 4/20 τρίποντα, ενώ πάτησε γκάζι στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου και έγινε αφεντικό του ματς.

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ: Ο Tόμπσον είχε 14 πόντους με 8 ριμπάουντ και ο Ρένφρο είχε 10 με 8 ριμπάουντ

ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥΣ: Στις 13 Μάρτη το Περιστέρι κοντράρεται με τη Χάποελ Ιερουσαλήμ για το BCL. Στις 17 Μάρτη ο Απόλλωνας δοκιμάζεται στην έδρα του Λαυρίου.