(ΦΩΤΟ) Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός Β’ 0-2: Πέρασαν από την Πάτρα οι «πράσινοι»

Χωρίς πολλά προβλήματα ο Παναθηναϊκός Β’ πέρασε από την Πάτρα επικρατώντας της Παναχαϊκής με 2-0 και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «πράσινοι» πέρασαν από την Πάτρα επικρατώντας με 2-0 της Παναχαϊκής.

Η ομάδα του Αντωνίου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο 15′ με τον Βουτσά. Σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι πίεσαν για να ισοφαρίσουν χωρίς να τα καταφέρουν, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν το 0-2 με τον Καραμπά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σκόρερ: 15′ Βουτσάς, 90+5′ Καραμπάς

Παναχαϊκή (Φραντσιόζα): Κολοβούρης, Τόσκα (46′ Μούντλερ), Λιοφάγος (80′ Τραορέ), Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Κυρσανίδης (46′ Λότιν), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος (72′ Πατρινός), Ντε Ολιβέιρα (63′ Μασούρας), Ζέκοφ.

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Λίλο, Λαμψίας, Σιδεράς, Φικάι, Μαρτίνης (74′ Κυριόπουλος), Αθανασακόπουλος (70′ Λιούμης), Βουτσάς, Τσοκάι, Φουρτάδο, Κρυπαράκος (90+2′ Προδρομίτης), Μπιλάλ (70′ Καραμπάς).