ΦΩΤΟ: Πολύ καλό πρόσωπο από Προμηθέα πάρα την ήττα με Ολυμπιακό (72-81)

Ο Προμηθέας έδωσε νέο φιλικό στο “Δ.Τόφαλος” σήμερα, αντιμετωπίζοντας τον Ολυμπιακό.

Οι πρωταθλητές Ελλάδος επικράτησαν με 81-72, αλλά η πατρινή ομάδα είχε πολύ καλή εικόνα και μάλιστα στο ημίχρονο προηγήθηκε με 36-30.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μάκης Γιατράς): Γιανγκ 7, Γκίκας 5 (1), Χέλεμς 2, Κουλμπόκα 22 (6), Κακλαμανάκης 8 (βασική 5άδα), Σίμπσον 11 (3), Κάουαν 8 (1), Μουράτος 2, Τσαϊρέλης 7. Απουσιάζει ο τραυματίας Γιώργος Τανούλης, ο οποίος επιστρέφει τη Δευτέρα στις προπονήσεις.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Μπαρτζώκας): Γουόκαπ 11 (1), Κάναν 7 (1), Μακ Κίσικ 21 (3), Πίτερς 12 (1), Μπολομπόι 4 (βασική 5άδα), Πάππας 5 (1), Λούντζης 6, Μπλακ 15, Κολοβέρος. Απουσιάζουν οι Σλούκας, Λαρεντζάκης, Παπανικολάου, Βεζένκοφ και Φαλ.

ΜΑΚΗΣ ΓΙΑΤΡΑΣ: «ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΟ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ»

«Δώσαμε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα Ευρωλίγκας», δήλωσε ο Μάκης Γιατράς αμέσως μετά τον αγώνα με τον Ολυμπιακό και πρόσθεσε: «Δείξαμε ανταγωνιστικό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση στο α΄ ημίχρονο. Στο β΄ ημίχρονο, κάναμε λάθη και είχαμε ορισμένες βεβιασμένες επιλογές στην επίθεση και σε συνδυασμό με την αμυντική ανισορροπία μας, δεχτήκαμε ένα μεγάλο σερί. Συνεχίζουμε…».

Την Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου στις 17:00 ο Προμηθέας θα δώσει ακόμα ένα δυνατό τεστ στην Πάτρα με αντίπαλο την Μακάμπι Τελ Αβίβ.