(ΦΩΤΟ) Προμηθέας-Ουλμ 79-68: Έμεινε ζωντανός με σούπερ Γκραντ

Ο Προμηθέας ήταν ανώτερος από την Ουλμ στην 14η αγωνιστική του Eurocup και έφτασε στην 4η φετινή νίκη δούμε 79-68.

Η ομάδα του Ηλία Ζουρου ήταν εξαιρετική στην άμυνα και έβγαζε ηρεμία επιθετικά με σωστές επιλογές, για να προηγηθεί στο 30ο λεπτό με 58-38.

Ωστόσο στην 4η περίοδο οι Γερμανοί του Γιάκα Λάκοβιτς μείωσαν σε 65-61, αλλά ενα τρίποντο του Αντριτς και 4 σερί πόντοι του Ρέι, κράτησαν ζωντανο τον Προμηθέα, που παίζει την Πέμπτη στην Σλοβενία με την Τσεντεβίτα-Ολίμπια σε εξ αναβολής ματς, όπου επίσης θέλει τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 36-28, 58-38, 79-68

Προμηθέας: Γκραντ 22, Αγραβάνης 14, Ρέι 10, Γκάντι 4, Αντριτς 10(2), Ρογκαβόπουλος 8(2), Σίμπσον 11(3), Μπαζινας, Χαντ.

Ουλμ: Μπλοσομγκεϊμ 13(1), Κριστον 17(2), Χερκενχοφ 13(1), Κλιπάιζ 3, Γιάλο 4, Μπρετσελ 4, Ζούγκιτς 14(3).