ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ: Βήμα 4αδας για τον Προμηθέα (73-70 το Περιστέρι)

Ο Προμηθέας επικράτησε του Περιστερίου με 73-70 για την 20η στροφή της Basket League και πλησίαζε πιο κοντά στον στόχο της 4αδας.

Το παιχνίδι κριθηκε στις λεπτομέρειες, αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο στο 3ο δεκάλεπτο και στην τελευταία περίοδο ξεχώρισε ο Τζεράι Γκραντ, που ήταν πρώτος σκόρερ με 21 πόντους, μαζί με τον αδερφό του Τζεριαν Γκραντ, που ακολούθησε με 20.

Την προσεχή Τετάρτη στις 15.00 ο Προμηθέας δοκιμάζεται στην Ρόδο με τον Κολοσσό σε εξ’αναβολής αναμέτρηση.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 36-37, 50-57, 70-77

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Μανωλόπουλος): Πέτεγουεϊ 6 (0/4 τρίποντα), Τσαϊρέλης 12 (4/9 δίποντα, 4/7 βολές, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 λάθη), ΜακΛιν 11 (4/10 σουτ, 4 ριμπάουντ), Τζόουνς 17 (7/9 δίποντα, 3/3 βολές, 6 ριμπάουντ), Μάντζαρης (0/6 σουτ, 2 ασίστ, 2 λάθη), Σκορδίλης 4 (7 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Βησσαρίου, Φορντ Τζ., Σαλούστρος 12 (2 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Γκουτιέρεζ 8 (2/11 σουτ, 4 ριμπάουντ).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Αγκμπελέσε 8, Έβανς, Αγραβάνης Δ. 9 (3/10 σουτ, 4 ριμπάουντ), Τζέριαν Γκραντ 20 (6/8 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 2/3 βολές, 6 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 4 λάθη), Γιαννόπουλος 6 (1), Τζεράι Γκραντ 21 (9/14 δίποντα, 3/4 βολές, 4 ριμπάουντ), Λούντζης 4 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Αγραβάνης Γ. 3, Φορντ Κ., Χριστοδούλου, Αθηναίου 2 (1/6 σουτ)