La Liga, Σεβίλλη-Σοσιεδάδ 3-2: Τρομερός Εν Νεσίρι «καθάρισε» την Σοσιεδάδ

Με χατ-τρικ του Εν Νεσίρι η Σεβίλλη πήρε τη νίκη κόντρα στην Σοσιεδάδ και τη διατήρησε σε τροχιά Champions League στη La Liga

Σε ένα φοβερό ματς (3-2) η Σεβίλλη επικράτησε της Σοσιεδάδ και μπήκε στην πεντάδα της βαθμολογίας με 30 βαθμούς.

Πρωταγωνιστής στον αγώνα ήταν ο Εν Νεσίρι, ο οποίος έκανε χατ-τρικ και τα γκολ… έπεφταν βροχή.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μαροκινός επιθετικός άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ένα λεπτό αργότερα ο Ντιέγκο Κάρλος έβαλε αυτογκόλ φέρνοντας το ματς στα ίσα, ενώ στο 7ο λεπτό ξανά ο Εν Νεσίρι σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του (2-1).

Στο 14΄όμως η Σοσιεδάδ έβγαλε αντίδραση με τον Ισάκ να κάνει το 2-2 και οι δυο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με ισοπαλία.

Ο… συνήθης ύποπτος Εν Νεσίρι χτύπησε ξανά με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στο 46ο λεπτό πέτυχε το τρίτο γκολ, πραγματοποιώντας χατ-τρικ και φέρνοντας τη νίκη στην Σεβίλλη.

Η Σοσιεδάδ πίεσε στην συνέχεια του αγώνα, έκανε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπονό και να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Σάββατο, 9/1

Σεβίλλη – Σοσιεδάδ 3-2 (4′, 7′, 46′ Εν Νεσίρι – 5’αυτ. Ντιέγκο Κάρλος, 14′ Ισάκ)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Αθλέτικ Μπιλμπάο (αναβλήθηκε)
Γρανάδα – Μπαρτσελόνα (19:30)
Οσασούνα – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)