Europa League: Πέφτει η αυλαία στους ομίλους με σπουδαίες μάχες για την πρόκριση -Όλο το πρόγραμμα

Σπουδαία παιχνίδια περιλαμβάνει απόψε η έκτη και τελευταία αγωνιστική του Europa League.

Σε πολλούς ομίλους η πρόκριση παραμένει ανοιχτή και αναμένεται να γίνουν συγκλονιστικές μάχες για το ποιος θα περάσει στους «32» της διοργάνωσης.

Πρόγραμμα – Βαθμολογίες

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Λουντογκόρετς – Ζυρίχη
ΑΕΚ Λάρνακας – Λεβερκούζεν

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Λεβερκούζεν   5   3-1-1   11-8  10
  2. Ζυρίχη        5   3-0-2    6-5   9
  3. ΑΕΚ Λάρνακας  5   1-2-2    5-7   5
  4. Λουντογκόρετς 5   0-3-2    4-6   3

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ
Λειψία – Ρόζενμποργκ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Σάλτσμπουργκ 5   5-0-0   15-5  15
  2. Σέλτικ       5   3-0-2    5-6   9
  3. Λειψία       5   2-0-3    8-7   6
  4. Ρόζενμποργκ  5   0-0-5    3-13  0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Σλάβια Πράγας – Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
Κοπεγχάγη – Μπορντό

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Ζενίτ        5   3-2-0    6-3  11
  2. Σλάβια Πρ.   5   2-1-2    2-3   7
  3. Κοπεγχάγη    5   1-2-2    3-4   5
  4. Μπορντό      5   1-1-3    5-6   4

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ
Σπάρτακ Τρνάβα – Φενέρμπαχτσε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Ντιναμό Ζ.     5   4-1-0   11-3  13
  2. Φενέρμπαχτσε   5   2-2-1    7-6   8
  3. Σπάρτακ Τρνάβα 5   1-1-3    3-7   4
  4. Άντερλεχτ      5   0-2-3    2-7   2

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρσεναλ – Καραμπάγκ
Σπόρτινγκ Λισαβόνας – Βόρσκλα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Άρσεναλ      5   4-1-0   11-2  13
  2. Σπόρτινγκ Λ. 5   3-1-1   10-3  10
  3. Βόρσκλα      5   1-0-4   4-10   3
  4. Καραμπάγκ     5   1-0-4   2-12   3

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός – Μίλαν
Ντουντελάνζ – Μπέτις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Μπέτις       5   3-2-0    7-2  11
  2. Μίλαν        5   2-2-1   11-6  10
  3. Ολυμπιακός   5   2-1-2    8-5   7
  4. Ντουντελάνζ  5   0-0-5    3-16  0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Ραπίντ Βιένης – Ρέιντζερς
Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Βιγιαρεάλ    5   1-4-0   10-5   7
  2. Ραπίντ Β.    5   2-1-2    5-9   7
  3. Ρέιντζερς    5   1-3-1    8-7   6
  4. Σπαρτάκ Μ.   5   1-2-2   8-10   5

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Λάτσιο – Αϊντραχτ Φρανκφούρτης
Μαρσέιγ – Απόλλων Λεμεσού

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Αϊντραχτ Φρ. 5   5-0-0   15-4  15
  2. Λάτσιο       5   3-0-2    8-9   9
  3. Απόλλων Λεμ. 5   1-1-3    7-10  4
  4. Μαρσέιγ      5   0-1-4   5-13   1

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Γκενκ – Σάρπσμποργκ
Μπεσίκτας – Μάλμε

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Γκενκ       5    2-2-1   10-8   8
  2. Μπεσίκτας   5    2-1-2   9-10   7
  3. Μάλμε       5    1-3-1    6-6   6
  4. Σάρπσμποργκ 5    1-2-2    8-9   5

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Ακχισάρ- Σταντάρ Λιέγης
Σεβίλη – Κράσνονταρ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Κράσνονταρ  5    4-0-1    8-5  12
  2. Σεβίλη      5    3-0-2   15-6   9
  3. Σταντάρ Λ.  5    3-0-2    7-9   9
  4. Ακχισάρ     5    0-0-5    4-14  0

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς
Ρεν – Αστάνα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Ντιναμό Κ.  5    3-2-0   10-6  11
  2. Αστάνα      5    2-2-1    7-5   8
  3. Ρεν         5    2-0-3    5-8   6
  4. Γιάμπλονετς 5    0-2-3    4-7   2

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Βίντι – Τσέλσι
ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγ.  Ν-Ι-Η   ΓΚΟΛ   Β

  1. Τσέλσι      5    5-0-0   10-1  15
  2. ΜΠΑΤΕ       5    2-0-3    5-7   6
  3. Βίντι       5    1-0-3    3-5   6
  4. ΠΑΟΚ        5    1-0-4    4-9   3

Οι μεταδόσεις

19:55
Σεβίλλη-Κράσνονταρ, COSMOTE SPORT 9 HD
Μπεσίκτας-Μάλμε, COSMOTE SPORT 8 HD
Λάτσιο-Άιντραχτ Φρανκφούρτης, COSMOTE SPORT 7 HD
Ραπίντ Βιέννης-Ρέιντζερς, COSMOTE SPORT 6 HD
Βιγιαρεάλ-Σπαρτάκ Μόσχας, COSMOTE SPORT 5 HD
Βίντι-Τσέλσι, COSMOTE SPORT 4 HD
ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, COSMOTE SPORT 2 HD

22:00
Σλάβια Πράγας-Ζενίτ, COSMOTE SPORT 9 HD
ΑΕΚ Λάρνακας-Λεβερκούζεν, COSMOTE SPORT 8 HD
Άρσεναλ-Καραμπάγκ, COSMOTE SPORT 7 HD
Λειψία-Ρόζενμποργκ, COSMOTE SPORT 6 HD
Σέλτικ-Σάλτσμπουργκ, COSMOTE SPORT 5 HD
Ντουντελάνζ-Μπέτις, COSMOTE SPORT 4 HD
Ολυμπιακός-Μίλαν, COSMOTE SPORT 3 HD
 

advertisement