Κατατέθηκε ο συνδυασμός της “Λαϊκής Συσπείρωσης” για το Δήμο Πατρέων – Δείτε όλους τους υποψήφιους με τον Κώστα Πελετίδη

advertisement

Σε δήλωσή του επισημαίνει:

«Καταθέσαμε το ψηφοδέλτιο της “Λαϊκής Συσπείρωσης” στο Δήμο της Πάτρας. Το ψηφοδέλτιό μας αποτελείται από εργάτες, υπαλλήλους, αυτοαπασχολούμενους, αγρότες, ανέργους, νέους, που αγωνίζονται για τα μικρά και μεγάλα προβλήματα της καθημερινότητας, για την ανακούφιση της λαϊκής οικογένειας από τη βάρβαρη επίθεση που δέχεται.

 

Όλα τα άλλα ψηφοδέλτια που κατεβαίνουν για το Δήμο της Πάτρας είναι “εντός των τειχών” της Ε.Ε. και του καπιταλιστικού δρόμου ανάπτυξης. Διαγκωνίζονται ποιος καλύτερα θα διαχειριστεί τη φτώχεια και την εξαθλίωση του λαού μας, με προγράμματα “αλληλεγγύης” και “πρόνοιας”.  Δίνουν διαπιστευτήρια στο κεφάλαιο στην πόλη μας ότι θα εξασφαλίσουν έργα που υπηρετούν την κερδοφορία του, όπως η ιδιωτικοποίηση της διαχείρισης των σκουπιδιών, το ξεπούλημα του “θαλασσίου μετώπου”, η αξιοποίηση του ορεινού όγκου του Παναχαϊκού κ.ά.  Η ίδια η διαδικασία κατάρτισης των ψηφοδελτίων τους αποδεικνύει ότι πρόκειται για συγκοινωνούντα δοχεία, γι’ αυτό και είχαμε όλη αυτή τη βδομάδα μεταγραφές από τον ένα συνδυασμό στον άλλο.

Καλούμε το λαό της Πάτρας να ψηφίσει με κριτήριο τα πραγματικά ταξικά του συμφέροντα. Να απαντήσει και με την ψήφο του στην επίθεση που δέχεται από το μεγάλο κεφάλαιο, την Ε.Ε., το πολιτικό τους προσωπικό στους δήμους, στις περιφέρειες και την Ευρωβουλή και τα τσιράκια του συστήματος, τη φασιστική-εγκληματική Χρυσή Αυγή. Με την ψήφο του να κάνει πράξη το σύνθημα Ισχυρό ΚΚΕ παντού, γιατί η δύναμη και ελπίδα είναι του λαού».

Το ψηφοδέλτιο της “Λαϊκής Συσπείρωσης” στο Δήμο της Πάτρας

Πελετίδης Κωνσταντίνος του Γεωργίου (Υποψήφιος Δήμαρχος)

Εκλογική Περιφέρεια Πατρέων (υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)

1.Αγγελόπουλος Θεόδωρος του Δημητριου

2. Αθανασόπουλος Ανδρέας του Ευαγγέλου

3. Αλατάκης Αναστάσιος του Αντωνίου

4. Αλατσατιανός Μιχαήλ του Κυριάκου

5. Αξιώτη Βικτωρία του Κωνσταντίνου

6. Αραβαντινού Μάρθα του Δημητρίου

7. Ασπρούλια Σοφία του Ιωάννη

8. Βακάλογλου Παντελής του Θεοδώρου

9. Βελόνας Δημήτρioς του Μαρίνου

10. Βρακατσέλης Ιωάννης του Χαρίλαου

11. Γεροπαναγιώτη-Θεοδωρακοπούλου Αικατερίνη του Αθανασίου

12. Γεωργακόπουλος Γeώργiος του Διονυσίου

13. Γεωργακόπουλος Ηλίας του Ευσταθίου

14. Γώγου-Πεσματζόγλου Αφροδίτη  του Νικηφόρου

15. Δημησιάνος Δημήτριος του Ιωάννη

16. Διδάχου-Θεοδωρακοπούλου Θεοδώρα του Λεωνίδα

17. Δραγώτης Κωνσταντίνος του Ευθυμίου

18. Δρίτσας Γεώργιος του Μιχαήλ

19. Θεοφιλάτου Μηλιά του Νικολάου

20. Θωμόπουλος Βασίλειος του Θωμά

21. Κακατσίδης Βασίλειος του Φωτίου

22. Κανελλόπουλος Ιωάννης του Στέργιου

23. Κατσαρού Μελπομένη (Μένη) του Ιωάννη

24. Κλητηρινού Αντωνία του Ανδρέα

25. Κορδάς Χρήστος του Παναγιώτη

26. Κρούσαρλης Θωμάς του Γρηγορίου

27. Λαβράνος Ανδρέας του Χαρίλαου

28. Λαζαράτος Γεώργιος του Σωτηρίου

29. Λαζαρίδης Ιωάννης του Φιλάρετου

30. Λάμπρου Αστέριος του Κωνσταντίνου

31. Λάππας Κωνσταντίνος του Νικολάου

32. Λέζος Παναγιώτης του Αγαμέμνονα

33. Λέκκα Ελένη του Ερρίκου

34. Λιώλη Βενεδίκτη του Δημητρίου

35. Λώλος Αλέξανδρος του Αριστείδη

36. Μελάς Παναγιώτης του Κωνσταντίνου

37. Μουστάκας Θεοδόσιος του Γεωργίου

38. Μπαλής Νικόλαος του Δημητρίου

39. Μπιθέλη Ρούσα  του Διονυσίου

40. Μπιρλή Ελένη του Νικολαου

41. Μπογδαόπουλος Γεώργιος του Δημητρίου

42. Μπρίνια Διονυσία του Γεωργίου

43. Μυλωνά-Ξιούρα Μαρία (Μαρίζα) του Θεμιστοκλή

44. Μυλωνάς Αθανάσιος του Πλάτωνα

45. Νικηφορίδης Γεώργιος του Χαραλάμπους

46. Παναγογιαννοπούλου Χριστίνα του Ιωάννη

47. Παπαμικρού-Ζαχοπούλου Ελένη του Νικολάου

48. Πελεκούδας Δημήτριος του Νικολάου

49. Πετρίτσης Γεώργιος του Βασιλείου

50. Πλέσσας Διονύσιος του Κωνσταντίνου

51. Πουλκουρτζής Νικόλαος του Ιορδάνη

52. Ραμπότα Μαρία του Αθανασίου

53. Σακαρέλλος Παναγιώτης του Γεωργίου

54. Σάμη Γεωργία του Λαζάρου

55. Σιαδήμα Θεοδώρα του Γεωργίου

56. Σμυρλή Παναγιώτα του Νικολάου

57. Στάμος Παύλος του Κωνσταντίνου

58. Ταβουλάρης Αντώνιος του Νικολάου

59. Τερζής Ανδρέας του Φιλίππου

60. Τηλιγάδης Κωνσταντίνος του Αντωνίου

61. Τουλγαρίδης Θεόδωρος του Φωτίου

62. Τσάκωνας Γεώργιος του Αθανασίου

63. Τσεκούρας Θεοφάνης του Ανδρέα

64. Τσέρτου Παναγιώτα (Τέτα) του Γεωργίου

65. Υπερήφανος Νικόλαος του Γεωργίου

66. Φόης Γεράσιμος του Μιχαήλ

67. Χατζηγεωργίου Γεώργιος του Δημητρίου

68. Χόνδρος Θωμάς του Γεωργίου

69. Χριστόπουλος Χρήστος του Νικολάου

70. Χρυσανθακόπουλος Αντώνιος του Κανέλλου

71. Χρυσοβιτσάνος Νικόλαος του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Βραχναιίκων

1.Σταματόπουλος Ανδρέας του Αθανασίου

2. Τσαλαμιδά Αναστασία (Άννυ) του Νικολάου

Εκλογική Περιφέρεια Μεσσάτιδος

1.Αναστασόπουλος Παντελεήμων του Δημητρίου

2. Γκοτσόπουλος Ιωάννης του Γεωργίου

3. Δριμάλας Επαμεινώνδας του Θεοδώρου

4. Κασπίρης Ιωάννης του Νικολάου

5. Κωστόπουλος Δημήτριος του Νικολάου

6. Πεσματζόγλου Χαράλαμπος του Βασιλείου

Εκλογική Περιφέρεια Παραλίας

1. Βουκελάτος Σπυρίδων του ΑντωνίοΥ

2. Γιαννιτσοπούλου Ιουλία του Παναγιώτη

3. Καλοτάντανου Γιαννούλα του Ευσταθίου

Εκλογική Περιφέρεια Ρίου

1. ΔΕΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

2. ΚΑΒΒΑΔΙΑ ΘΕΟΔΟΣΙΑ του ΘΕΟΤΟΚΗ

3. ΛΑΜΠΙΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

4. ΝΙΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Δημοτική Κοινότητα 1ου Διαμερίσματος Δήμου Πατρέων

1. Αγγελόπουλος Ευθύμιος του Νικολάου

2. Ασπρούδη Ελένη (Λίτσα) του Ευάγγελου

3. Γιαννόπουλος Βασίλειος του νικολαου

4. Καραβάς Νικόλαος του Σπυρίδωνος

5. Κουτρουμπάνου Σεβαστή (Σεβαστιάνα) του Νικολάου

6. Μαράτος Αθανάσιος του Σπυρίδωνος

7. Μπάρλης Δημήτριος του Θεοφάνη

8. Παπαγιαννοπούλου Ανδρομάχη του Αριστείδη

9. Πιρτσάκη Πηνελόπη (Λόπη) του Ευθυμίου

10. Σπετσέρης  Διονύσιος του  Γεωργίου

Δημοτική Κοινότητα 2ου Διαμερίσματος Δήμου Πατρέων

1. Αλατάκη Γεωργία του Αναστασίου

2. Ζούλα Χρυσούλα του Γεωργίου

3. Λαζαράκης Νικόλαος του Σταματίου

4. Μπούσιας Δημήτριος του Θεοδώρου

5. Μπρούμας Αναστάσιος του Κωνσταντίνου

6. Πελεκούδα Ιωάννα (Άννα) του Δημητρίου

7. Πετσίνης Παναγιώτης του Κωνσταντίνου

8. Σαμιώτη Αγγελική του Ερρίκου

9. Τυριντζής Μιχαήλ του Ανέστη

Δημοτική Κοινότητα 3ου Διαμερίσματος Δήμου Πατρέων

1. Αναγνωστόπουλος Δημήτριος του Μιχαήλ

2. Βαγγελάτου Φώτω του Ιωάννη

3. Ζώτος Βασίλειος του Χρήστου

4. Καγιάφας Μιλτιάδης του Φωτίου

5. Κορδαλής Ελευθέριος του Φωτίου

6. Κωνσταντοπούλου Βασιλική του Ιωάννη

7. Λάζαρη Αγγελική του Βασιλείου

8. Σπυράντη Αγάπη του Ηρακλή

9. Τζαβάρας Νικόλαος του Μιχαήλ

10. Φανός Δημήτριος-Νικόλαος του Διονυσίου

Δημοτική Κοινότητα 4ου Διαμερίσματος Δήμου Πατρέων

1. Αθανασιάδης Θεόδωρος του Νικολάου

2. Αθανασοπούλου Ευαγγελία του Αθανασίου

3. Γεροπαναγιώτου Ευσταθία του Ευαγγέλου

4. Γιαλαμάς Κωνσταντίνος του Γεωργίου

5. Κωνσταντοπούλου-Ανδρικοπούλου Ιωάννα του Σωτηρίου

6. Μασμανίδη Μαρία του Γεωργίου

7. Μαυρομμάτη Γεωργία του ΙωάννΗ

8. Μητροπούλου Παρασκευή του Χρήστου

9. Μουρελάτος Γεράσιμος του Παναγιώτη

10. Παλούκης Φώτιος του Ευάγγελου

11. Παλούμπης Σωκράτης του Κωνσταντίνου

12. Παυλογιάννης Ανδρέας του Γεωργίου

13. Σκαρτσιάρη αναστασία (ΤΑΣΙΑ) του Ηρακλή

14. Συριάτος Δημήτριος (Μίκης) του Άγγελου

15. Τσομπανίδης Μιχαήλ του Χρήστου

Δημοτική Κοινότητα Αγίου Βασιλείου

1. Βασιλειάδης Χαράλαμπος του Κωνσταντίνου

2. Βουκελάτος Μάριος του Ευάγγελου

3. Μπιρλή Τασία του ΙωάννΗ

4. Πετρίτσης Παναγής–Φανούριος του Γεράσιμου

Δημοτική Κοινότητα Βραχναιίκων

1. ΒΛΑΧΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΚΑΤΣΑΪΤΗΣ ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3. ΜΑΛΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΗΛΙΟΥ

4. ΜΑΝΙΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Μιντιλογλίου

1. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ

2. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

3. ΝΤΕΛΛΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4. ΣΑΜΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Οβριάς

1. ΛΙΓΚΑ-ΓΡΑΨΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2. ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΠΑΠΟΥΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΜΙΧΑΗΛ

Δημοτική Κοινότητα Παραλίας

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ

3. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ

4. ΠΟΥΛΙΑΣΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

5. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

Δημοτική Κοινότητα Ρίου

1. ΒΕΝΕΡΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ

2. ΜΑΚΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

3. ΝΙΑΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

4. ΠΗΛΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΔΟΝΑΤΟΥ

5. ΡΟΥΠΑΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

6. ΤΣΟΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

Δημοτική Κοινότητα Σαραβαλίου

1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

2. ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

3. ΚΟΤΣΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ

4. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

5. ΤΣΕΛΕΠΗ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ

6. ΤΣΕΠΕΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Τοπική Κοινότητα Ακταίου (Βερναδαιίκων)

1. Αξιώτης Κωνσταντίνος του Αναστασίου

2. Τσαπάρας Ευθύμιος του Γεωργίου

3. Φωτοπούλου Δήμητρα του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Άνω Καστριτσίου

1. ΚΟΥΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

3. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

4. ΨΥΛΛΑ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ

Τοπική Κοινότητα Αραχωβιτίκων

1. Αλάφη-Ανδρικοπούλου Αλεξάνδρα του Βασιλείου

2. Ασημακοπούλου Αναστασία του Ανδρέα

3. Ντάγανος Νικόλαος του Ανδρέα

4. Παρίσης Νικόλαος του Σωτηρίου

Τοπική Κοινότητα Αργυράς

1. Στασινός Ιωάννης  του Χρήστου

2. Τσορδιάς Χρήστος του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Δρεπάνου

1. Ρωμανός Στέφανος του Δημητρίου

2. Σακελλαράκης  Βασίλειος του Ιωάννη

3. Σταυρόπουλος Γεώργιος του Ανδρέα

Τοπική Κοινότητα Ελικίστρας

1.ΝΙΚΗΤΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Θέας

1. ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

2. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3. ΜΑΜΑΣΙΟΥΛΑ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΑΝΔΡΕΑ

4. ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Θεριανού

1. ΣΩΡΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Καλλιθέας

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

3. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

4. ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Κάτω Καστριτσίου

1. Βασιλακοπούλου Παναγιώτα του Γεωργίου

2. Μπαρμπούτση Σπυριδούλα (Λούλα) του Νικολάου

3.Πολίτη Τασία του Μιχαήλ

Τοπική Κοινότητα Κρήνης Πατρών

1. ΓΙΑΝΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2. ΛΕΜΟΝΙΑ ΣΟΦΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ

3. ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΠΕΤΡΟΥ

4. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Τοπική Κοινότητα Μονοδενδρίου

1. ΓΕΡΑΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Πετρωτού

1. ΡΟΔΙΤΗ ΛΗΤΩ-ΑΣΠΑΣΙΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

2. ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Πιτίτσης

1. ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Πλατανίου

1. Μπράνης Σπυρίδων του Χρήστου

2. Παπαγεωργίου Αγγελική του Γεωργίου

3. Παπαρρηγοπούλου Μαρία του Δημητρίου

Τοπική Κοινότητα Ρογιτίκων

1. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ-ΚΗΠΟΥΡΓΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

2. ΛΟΡΕΝΤΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Τοπική Κοινότητα Σελλών

1. Μαρίνος Ανδρέας του Κωνσταντίνου

2. Μπαλάσης Βασίλειος του Σταύρου

Τοπική Κοινότητα Σουλίου

1. ΛΕΩΝΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ

2. ΤΣΙΧΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

Τοπική Κοινότητα Ψαθοπύργου

1. Καλαμπόκας Νικόλαος του Βασιλείου

2. Λαζαράτου Αγγελική του Σωτηρίου