(Φωτο)-Πάτρα: Πανελλήνια ρεκόρ και 11 μετάλλια για τοξοβόλους αθλητών του ΑΟΠ Ερμής

Πολύ καλή ήταν σε μία ακόμα διοργάνωση η παρουσία των αθλητών του ΑΟΠ Ερμής, με
προπονητή το Μάνθο Στρεμμένο.
Η παρουσία του συλλόγου ήταν ξεχωριστή καθώς εκτός από τα 11 μετάλλια που έφεραν και οι 11
αθλητές του που συμμετείχαν, η μικρή παγκορασίδα Σπανοσωτηροπούλου Παναγιώτα,
ανεβάζοντας σε κάθε αγώνα που συμμετέχει το προσωπικό της ρεκόρ, αυτή τη φορά έσπασε το
Πανελλήνιο ρεκόρ φτάνοντας στους 654 βαθμούς.
Η Μαρούσα Τσαβαχίδου στο σύνθετο τόξο Α΄ κατηγορίας γυναικών κατέκτησε την 1η θέση
ανεβάζοντας τις προσωπικές τις επιδόσεις. Η Ευτυχία Χριστοδουλοπούλου στο σύνθετο τόξο Β΄
Κατηγορίας κατέκτησε την τρίτη θέση.
Έκπληξη αποτέλεσε η επίδοση του πρωοεμφανιζόμενου Κώστα Καρβούνη στο σύνθετο τόξο Β΄
Κατηγορίας Ανδρών κατακτώντας άνετα την πρώτη θέση. Μάλιστα για λίγους μόνο πόντους έχασε
την πρόκριση στην Α΄ Κατηγορία.
Ο Πανουτσόπουλος Παναγιώτης και η Ζαφειροπούλου Μαρία στην κατηγορία του σύνθετου τόξου
Εφήβων και Αναπτυξιακό Νεανίδων αντίστοιχα κατέκτησαν την 1 η θέση.
Στο σύνθετο τόξο παμπαίδων οι Παπακωνσταντόπουλος Γιώργος και Πανουτσόπουλος Ιάσωνας
κατέκτησαν για άλλη μια φορά την 1 η και 2η θέση.
Δύο συμμετοχές ο ΑΟΠ ΕΡΜΗΣ και στις πανκορασίδες με την Αλεξόπουλου Αναστασία στην 1η
θέση και την Στρεμμένου Ελένη στην 2η θέση κερδίζοντας το ασημένιο μετάλλιο.
Τέλος, ο Λυγιδάκης Νίκος στην κατηγορία ολυμπιακού τόξου παμπαίδων κατέκτησε την 3 η θέση
συνεχίζοντας σταθερά την αγωνιστική του πορεία.
Η αγωνιστική ποιότητα των αθλητών του ΑΟΠ ΕΡΜΗΣ είναι εμφανής σε κάθε συμμετοχή σε
διοργανώσεις της ομοσπονδίας, κάτι που δίνει πολύ αισιόδοξα μηνύματα για το μέλλον του